Dietetyk

Dietetyk to zawód zaliczany według klasyfikacji Ministerstwa Zdrowia do grupy zawodów medycznych. Posiadanie szerokiej wiedzy i odpowiednik kwalifikacji jest niezbędne prawidłowego do wykonywania tej profesji. Nie należy o tym zapominać i nie sprowadzać wizyty u dietetyka jedynie do otrzymania jadłospisu.

Zespół Dietetyków Poradni „Diet Queen” to nie tylko świetnie wykształceni specjaliści, ale przede wszystkim praktycy, osoby które ponad wszystko ceniące zdrowie i komfort pacjenta.

W gabinecie obowiązuje zasada „tajemnicy lekarskiej”, dlatego nie obawiaj się opowiadać o swoich problemach zdrowotnych i emocjonalnych. Często różnego rodzaju zaburzenia odżywiania mają podłoże psychologiczne, w związku z tym, aby znaleźć przyczynę stanów niekontrolowanego, zwiększonego łaknienia lub jego braku – należy poszukać głębiej niż w samych wynikach badań.

Wiele osób zgłaszających się do naszej Poradni „zajada stres”, związany z sytuacją w pracy bądź w domu. Wyznajemy zasadę, iż dietetyk musi być po trosze lekarzem, po trosze psychologiem oraz przyjacielem, któremu powiesz o wszystkim co Cię trapi. Czasem zwykła rozmowa uzmysławia nam działanie pewnych mechanizmów, które przekładają się na nieprawidłowe nawyki żywieniowe, co prowadzi do nadwagi lub otyłości.

Rozładowanie stresu przysłowiowym kieliszkiem wina… Nagradzanie siebie za ciężki dzień w pracy czekoladą… Znasz te schematy?  

Kolejna kwestia to wprowadzanie zbyt drastycznych zmian w jadłospisie. Dieta nie może być rewolucją, gdyż mimo tego, że schudniesz w szybkim czasie, mało kto jest w stanie na dłuższą metę wytrzymać w restrykcyjnym reżimie nakazów i zakazów. Przygotuj się, że na prawdziwe i długotrwałe zmiany potrzebny jest czas. Może to nie brzmi zbyt zachęcająco, ale zmiana nawyków żywieniowych to proces. Będziemy wspólnie monitorować Twoje zmiany i reagować w razie potrzeby.

Pamiętaj, od tego momentu może być tylko lepiej. Już nie jesteś sam ze swoimi problemami.